Našim cílem je být takřka neviditelnými
a zachytit vše na první dobrou

Ranní přípravy

Na svatební den přijíždíme vždy ráno, aby se zachytily veškeré ranní přípravy jak u ženicha, tak u hlavně nevěsty. Pokud to situace vyžaduje, jeden kameraman natáčí u nevěsty a druhý paralelně u ženicha. Většinou nejprve oba přijíždíme k nevěstě, až poté své cesty rozdělujeme. U ranních příprav se zaměřujeme primárně na detaily. Nijak situaci nerežírujeme, ba naopak. Snažíme se navodit maximální pohodu. V případě, že se ráno rozjíždí pomalejším tempem, využijeme čas pro “vyhrání” si s detaily, na které se zaměřujeme. Při výběru balíčku All inclusive využijeme čas pro pokrytí lokace leteckými záběry. Pokud se celá svatba odehrává na jednom místě, odpadá tak stres spojený s následujícími přesuny, které jinak ráno poctivě plánujeme dopředu abychom všude byli s předstihem. Občas se stává, že například muž nechce své ranní přípravy zdokumentovat. Ze zkušeností víme, že záznam ranních příprav u muže poté ve videoklipu chybí, a proto jej doporučujeme. Vše je o komunikaci a tu my ovládáme velice dobře.

Obřad a tradice

Po přípravách oba směřujeme na místo obřadu, avšak v dostatečném předstihu, abychom byli na místě první a stihli vše nachystat. Poté čekáme na příjezd svatebčanů, který taktéž dokumentujeme. Svatební obřad je ta nejdůležitější část svatebního dne a my jsme maximálně připraveni na to, aby nám nic neuniklo. Kromě samotného obrazového záznamu se soustředíme na zvukovou stránku. Po vzájemné domluvě dostane oddávající bezdrátový port, který se postará o přenos toho nejčistšího zvuku přímo na našich kamer. Samotný obřad je natáčen na dvě až tři kamery – opět dle výběru svatebního balíčku. Jedna kamera je statická a snímá celý prostor. Zbylé dvě ovládáme každý zvlášť. U obřadu je velká nutnost mít akci pokrytou z více kamer, jelikož samotný obřad je chvíle, která se nedá zopakovat a jistota, že máme vše podstatné, musí být. I z tohoto důvodu jsme po celou dobu svatby na place dva. Pouze u balíčku Mini je na place přítomen jeden kameram, který primárně snímá největší highlights jako příchody, sliby, reakce přítomných, nasazení prstenů, polibky a další. Jako kameramani se chováme maximálně ohleduplně. Snažíme se nekřížit si cestu s fotografem. Vše je vzájemné domluvě a respektu. My chceme, aby měl každý ty nejlepší záběry a fotky zároveň. Používáme spíše užší objektivy, takže nestojíme přímo před lidmi, ale situace snímáme více z povzdálí. Tímto způsobem se nám daří zachytit ty nejlepší momenty bez toho, aby o nás někdo věděl.

Odpolední program

Po obřadu opět jako první odjíždíme na místo hostiny. Soustředíme se zde na tradice jako rozbíjení talířku, přípitek + jakékoliv další aktivity a program. Dále proslovy otců, popřípadě ženicha, svědků atd. Po obědové pauze natáčíme veškeré další aktivity a samozřejmě aktivity jako je první tanec, krájení dortu a další tradice. V těchto chvílích je svatební program v plném proudu. Ze svatebčanů je cítit maximální uvolněnost. Odpadá předešlá “zdravá” forma napětí, která může do svatebního obřadu panovat. To, na co se odpoledne soustředíme my, je zachytit tuto uvolněnou atmosféru plnou úsměvů, akce a samozřejmě veškerých romantických momentů. V případě mírných prostojích ve svatebnímu harmonogramu využijeme situace pro natáčení dalších ilustračních záběrů, které následně zakomponováváme do výstupů. Jak již bylo několikrát zmíněno, snažíme se maximálně zapadnout. Po navození pohodové atmosféry se lidé přestávají bát kamery, což je taktéž našim cílem. Odpolední program je nádherná část celého svatebního dne a my jsme rádi. Oceníme jak nabitý program, tak pohodové klidné chvíle plné přítomnosti a lásky.

Focení a natáčení
novomanželů

Párové natáčení je jedna z našich nejoblíbenějších částí svatebního dne. Rádi se s Vámi projdeme v přírodě nebo vhodném interiéru a zaznamenáme nádherné společné momenty. Tato část je jediná, kde je žádoucí, abychom situaci občas mírně režírovali. Ke všem přistupujeme velice individuálně. Každý člověk se před kamerou chová jinak a ze zkušenosti víme, že ne každý se před kamerou cítí komfortně. Našim v této části je právě komfortní atmosféru nastavit. Pro naše účely je nejlepší nechat celý proces volně plynou a rozhodně se nesnažit dostávat ženicha s nevěstou do nekomfortních poloh, ve kterých by se necítili sami sebou. Pro uvolnění na začátku je ideální například volná procházka v přírodě, ze které zaručeně vyjdou nádherné záběry. Pro účely svatebního videa je ideální dostat do obrazu dynamiku a pohyb. Statičtější scény jsou vhodné spíše pro fotografa. My máme rádi akci a jakékoliv vymezení ze zašlých konvencí velice vítáme. To ovšem neznamená, že každý pár musí před kamerou vyloženě skákat. Pokud je někdo více konzervativní a je mu komfortnější spíše klid, naprosto respektujeme. K práci přistupujeme tak, abychom ze všeho vytáhli ten nejlepší výsledek.

Večerní program

Večerní program je velice individuální záležitost. Každý to máme jinak. Pro někoho svatba teprve začíná, zatímco někdo jiný může být rád, že sedí v klidu s přáteli u stolu a rozvíjí společné konverzace. Na tuto poslední část svatebního dne zůstáváme dle domluvy. Po dosažení časové dotace, kterou obsahuje vybraný balíček se tážeme novomanželů, zda chtějí abychom ještě zůstali na pokračování, nebo to je z obou stran pro daný den vše. Velice rádi zůstaneme v momentu, kdy je “co natáčet”. V případě, že si chtějí novomanželé od oficiální kamery odpočinout a pokračovat volnou afterparty, odjíždíme domů. U večerní zábavy jinak natáčíme vše, co je v daný moment zajímavé, či zábavné. Snažíme se zachytit uvolněnou atmosféru a emoce. Určitě zde oceníme veškeré aktivity, jako například společné prskavky, vypouštění lampionu, či jakýkoliv krásný program, který dokáže ve tmě “zazářit”.